Side 1 af 1

Transalp sælges

: 12. apr 2007, 21:24
af leif
Jeg vil sælge min 1 år gamle transalp da jeg har besluttet at jeg gerne vil have en varadero i stedet :shock:

transalpen er fra 2006 og alle service er overholdt ved probike i lystrup der er monteret styrtbøjler fra touretech på og den har kørt 8000 km

pris 96.000 kr

: 12. apr 2007, 21:32
af Gæst
Ja undskyld mig, men det er dælme en optimistisk pris :lol:

: 12. apr 2007, 23:03
af Mogens Dammand
Aastrup skrev:Ja undskyld mig, men det er dælme en optimistisk pris :lol:
Det ved jeg såmænd ikke, har set en forhandler tage nypris for én der havde gået 5000km, såååååå :-D det kan måske ha' været en trykfejl ;-)

/Mogens

: 13. apr 2007, 16:11
af Tom
Hej Leif

Det var da en upgrading der ville noget :shock: Har du prøvet en Varadero? Og hvad er din dom, nu tænker jeg nok mest contra AT'eren?

: 13. apr 2007, 17:29
af leif
Hej tom

jeg har ikke prøvet en varadero endnu men jeg har kørt på sørens AT den var god at køre på men jeg vil godt have mindre vind i hovedet og søren har prøvet en varadero det var noget af det bedste han havde prøvet mht vind. Så er der jo det med at vi køre to næsten altid og vi vil godt have en lidt støre cykel der har lidt flere hk så må vi jo nøjes med en grusvej en gang imellem da varaderoen nok er lige lovlig tung til ret meget mere ps transalpen er for ny til mere end en grusvej i ny og næ

: 18. apr 2007, 17:24
af Tom
Hej igen Leif

Har du kig på en? Og hvad koster en sådan (jeg formoder ikke du køber en ny)?

Transalp / Varadero

: 23. apr 2007, 16:59
af leif
Så er transalpen solgt

og varaderoen får jeg i morgen
Jeg har lavet en byttehandel med Bent fra probike

Glæder mig meget til at komme ud og køre på den

:-D

Hej tom

: 23. apr 2007, 17:03
af leif
Så lige dit spørgsmål

Den jeg har købt koster 130.000

den er fra 2001 og har gået 27000 km

man kan nok godt spare lidt ved at hente den i tyskland men så er der alt det der med garanti

: 23. apr 2007, 17:06
af Mogens Dammand
Hej Leif

Stort Tillykke dkflag4 med Varadero'en, glæder mig til at se den.

Hilsen
Mogens

Hej Leif

: 23. apr 2007, 22:27
af Søren Dahl
Hej Leif

Det er fandme fedt, mand!!!!!

Glæder mig enormt meget til at se din kværn!!! Jeg har slet ikke fået armene ned endnu! En god beslutning du har tage dig Leif.

Hvad så nu Mogens :lol: :?: Hvornår ser vi dig komme kørende på din egen varadero - vi ved jo det er sådan en du skal have dig! Jeg ved også hvad du har tænkt da du så Leif havde køb en...... ;-)

Mvh Søren

: 23. apr 2007, 22:35
af Mogens Dammand
Jeps........bare det var mig :cry: :cry:

/Mogens

Op med humøret....

: 25. apr 2007, 00:25
af Søren Dahl
op med humøret Mogens - det bliver også dig engang - måske næste år ;-)