Så har jeg et par crashbars til salg til en Transalp 700.
Et sandt gør-det-selv tilbud, ikke bare fordi de selvfølgelig skal monteres, men fordi de har været ude på en autentisk crash øvelse

MC og Tilbehør har været så nyt at jeg syntes den fortjente nye crashbars, det efterlader mig så med disse der for så vidt gør som de skal stadig. Men der er noget gør-det-selv i at 2 af "armene" der holder crashbar'en skal rettes ud. Jeg er ikke selv begyndt på noget i den henseende. Selve lakeringen der er skrammet, tror jeg sådan set er nem nok at male op og/eller skjule.
Det ser ikke umiddelbart ud til, at selve crashbaren er bukket eller bøjet, det er bare armene der holder den.
Hvis nogen har mod på et sæt billige crashbars er det dine for 300 dask.
De befinder sig i Ebeltoft og jeg tror altså ikke det kan svare sig at sende dem, de er både store og tunge sådan nogen.
Her er en bunke billeder:
Den ridset side:
Bukket dimser: